• info@reklaminizbizden.com
  • 0272 216 18 28 - 0530 064 33 68

SSS – Sıkça Sorulan Sorular

SCA’nın açılımı nedir?

Strong Communication and Advertising ‘in baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe’ye Güçlü iletişim ve reklamcılık olarak çevirilmektedir.

 

Bu reklam çalışmasının firmam için ne gibi bir faydası olacak?

Bu çalışma firmanızı tanıyan ya da tanımayan internet kullanıcılarının yapmış olduğu organik arama sonuçlarında, google görsellerde ve diğer arama motorlarında sizin sayfanızla buluşmasını, firmanızın bulunabilirliğinin artmasını ve yapmış olduğunuz işlemlerle alakalı ve bulunduğunuz bölgelerle ilgili aramalarda arama hacminizin artmasına yardımcı olacaktır.

Size neden güvenmeliyim?

Çünkü işimizi ciddiye alıyor ve sizlere kurumsal bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca Türkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi büyük operatörlerin ödeme noktası ile, Kredi kartı sisteminde ise İyzico güvenli ödeme sistemi ile sizlere hizmet sağlamaktayız. Size gönderilen mesajlara cevap vermediğiniz takdirde mobil ödeme işlemleri yapılmaz. Kredi kartı sisteminde ise bankanız tarafından size tek kullanımlık mesaj gönderildiği için sizler tek kullanımlık şifreleri sisteme girmeden ödeme çekilemez.

Organik Arama Sonuçları Nedir?

Biliyorsunuz ki, aynı ürünü arayan birden fazla kullanıcı aynı anahtar kelimeyi yazmayabilir. Bir kullanıcının yaptığı arama bir diğerine benzemeyeceğinden dolayı yazılan anahtar kelimelerin nitelikleri birbirinden farklı olacaktır. Bu anahtar kelimeyi belirlemede kişinin konumu, ürünün niteliği,kişinin yaşanmışlığı gibi faktörler etkili olabilir. Bir kullanıcı eşyaları kırıldığı için güvenilir bir nakliyat firmasıyla çalışmak isterken diğeri uygun fiyatlı bir nakliye firması aradığı için farklı anahtar kelimeler üzerinden googleda aramalar yapabilir. Kişilerin yaptığı bu tür doğal arama sonuçlarına organik arama denilmektedir.

Organik aramalarda ne zaman çıkmaya başlarım?

SEO emek, süreç, bilgi gerektiren bir üründür. Bu nedenle organik aramalarda daha iyi yer almanızı sağlayabilmek için emek+süreç+bilgi =başarı formülü kullanılır. Belirlenen anahtar kelimelerde Google botlarının sayfalarınızı indeksleme sürecinden sonra organik aramalarda yer almaya başlarsınız.

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Ödemenizi güvenli bir şekilde mobil ödeme, kredi kartı ve işletmemize ait olan Akbank Kurumsal hesabına havale göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Ödeme Nedir?

Mobil ödeme faturalı hattınız üzerinden operatörünüzün bilgisi dâhilinde gerçekleştirilen ödeme sistemidir. Tarafınıza gönderilen mesajlara yanıtlayarak ödeme yapabilirsiniz. Her mesaj 48 tl değerindedir. Ve mesajlara cevap vermediğiniz takdirde tarafınıza hiçbir ödeme yansıtılamaz.

Neden her mesaj 48 tl değerinde?

48 tl ‘den yüksek bir meblağ olan mesajlar tutarında operatörünüz ek olarak sizden ücret talep edeceğinden her mesaj 48 tl değerinde tarafınıza gönderilmektedir.

 

Kredi Kanalından Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Kredi kartından ödeme yapmak için müşteri temsilcinizin size belirtmiş olduğu panele girip kişisel bilgilerinizi müşteri temsilcinizle paylaşmadan bilgilerinizi doldurup, size bankanız tarafından gönderilen güvenli mesajı da onayladıktan sonra ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Panelinden Ödeme Yapamadım Ne Yapmalıyım?

Görüşmüş olduğunuz müşteri temsilcinizden yardım isteyebilirsiniz. Müşteri temsilcileri sizin adınıza bilgilerinizi doldurur, güvenli mesajı girmeden ek bir işlem yapamaz. Sistemimiz güvenli olduğu için ek bir işlem yapılmaya çalışıldığında bankanızdan tekrar tek kullanımlık mesaj tarafınıza gelecektir.

Kredi Kartında Hangi Sistemi Kullanıyorsunuz?

Hızlı, Kolay, Güvenli ve Ekonomik Sanal POS Hizmeti  iyzico sistemini kullanmaktayız. ( Iyzico hakkında bilgi almak için www.iyzico.com ‘u ziyaret edebilirsiniz)

Taksitle Ödeme Mevcut mu?

Kredi kartı sisteminde 9 aya kadar taksit yapılandırması vardır. İşlem yaparken taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz. Fakat mobil ödeme sisteminde Türkcell dışında hiçbir operatörde taksitlendirme imkanı yoktur. Türkcell’de ise faturanız kesildikten sonra Türkcell Taksitlendirme Birimini arayarak, faturanızı ödeyemeyeceğinizi, taksitlendirmek istediğinizi belirtirseniz ilgili müşteri temsilcisi yardımcı olacaktır. Taksitlendirme imkânı bizim tekelimizde değildir.

Ara Fatura ne zaman çıkar?

Eğer operatörünüze ödemelerinizi gecikmeli yapıyor ya da önceden ödenmemiş faturalarınız bulunduysa operatörünüz size ara fatura çıkarabilir. Bu durumun operatörünüzle alakalı bir durum olduğunu unutmayın.

Türkcell Operatörü hangi durumlarda taksit yapmaz?

Daha önce faturalı hattınız üzerinden bir cihaz, elektronik eşya almış iseniz ya da operatörünüze ödemeleriniz gecikmeli oluyorsa operatörünüz ödemelerinizi güvenli bulmadığı için taksitlendirme yapmayabilir.

İade Şartlarınız nelerdir?

Firmamızla yaptığınız anlaşma ile firma rehberi olarak faaliyet veren wwww.reklaminizbizden.com içerisinde ve Google ana sayfada uzman ekipler tarafınca belirlenen anahtar kelimelerde 30 iş günü yer almamanız durumunda anlaşma fes edilmektedir ve müşterinin isteği üzerine para iadesi yapılmaktadır. Para iadesi müşterinin talebi sonucunda, hizmetten yararlanmadığı ve illegal bir bilgi olması durumunda gerekli MT görüşme ses kayıtları dinlenildikten sonra müşteri iade talebinden sonraki 30 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Müşteri Temsilcisinin Eksik Bilgi Verdiğini Düşünüyorum, Ne Yapmalıyım?

Bu tür durumlarda ilgili müşteri temsilcisinin ismini ve şikâyetinizi belirterek sikayet@reklaminizbizden.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Seo ve Adwords’un Arasındaki Farklar Nelerdir?

İnsanlar sürekli olarak Seo ile Adwords’u birbirine karıştırmaktadır. Bu da çeşitli yanlış anlaşılmaları beraberinde getirmektedir. Öncelikle Seo ve Adwords’un ne olduğunu kısa bir şekilde özet geçelim.Seo bir arama motoru optimizasyonudur. İngilizce “Search Engine Optimization” İngilizce kelime grubunun kısaltması olan SEO Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevirilebilir.

SEO ne işe yarar?

 Seo başta Google olmak üzere arama motorlarında organik sonuçlarda yer almanızı sağlar. Organik sonuçlar dediğimiz şey ise, belirlenen anahtar kelimelerde özgün içerik başta olmak üzere yapılan site içi ve site dışı seo çalışmaları ile doğal sonuçlarda google’nin 8 sekmesinden birinde yer almaktır. Seo bu nedenle zor ve meşakkatli bir üründür. Emek, zaman ve bilgi ister. Bir nevi geleceğe yatırımdır. Çünkü seo sayesinde doğal sonuçlarda yer alır, Google tarafından “güvenilir bilgi” olarak algılanırsınız ve doğru kitleye ulaşmış olursunuz. Bu hizmetten yararlanabilmek için SEO uzmanları ile çalışmanız gerekmektedir.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords organik bir reklam değildir. Ücretli bir reklam ağı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Google ‘nın sağ sekmesinde 10 reklam, en üstünde 2 reklam ve altında 3 reklam olarak görülen yanında sarı renkte reklam ibaresi bulunan çalışmalardır. Tıklama başına ücret ödediğiniz bu reklam ağında reklama çok büyük bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Peki Google Adwords ile SEO’nun farkı nedir?

Adwordse parayı yatırdığınızda 15 dakika içinde reklamlarınız görüntülenmeye başlar. Seo’da yer alabilmeniz için oldukça büyük emekler verilmesi gerekir. Öyle 15 dk. da, 20 dk. da Google’nin birinci sayfasında yer almazsınız. Seo rekabetine göre en az 1 ay gibi bir süreç gerekmektedir. Ve belirlenen anahtar kelimenin rekabetine göre sürekli çalışmalar yapılmalıdır. Doğru çalışmalarla ve doğru insanlarla çalıştığınız sürece seo sizlerin için daha faydalı olacaktır. Çünkü organik arama sonuçlarında yer almanız, reklam olarak yer almanızdan daha iyidir. Çünkü insanlar reklamların reklam olduğu bilinciyle gözlerine sokulduğunun farkında olduğu için güvenilir bulmamaktadırlar. Seoda ise organik aramalarda yer aldığınız için kişi bu sayfaları tararken bunun bir reklam çalışması olduğunun farkında değildir. Adwords’un maliyeti oldukça yüksektir. Ve insanların çoğunluğu adwords reklamları yerine organik sonuçları tıklamaktadır. Bu nedenle Adwordsten alacağınız geri dönüşler Seodan aldığınız dönüşlerden az olacaktır. Ve ayrıca kişiler sizi arasada aramasa da tıklama yapacağı için tıklama başına ücret ödeme durumunda kalacaksınız. Seo sayesinde uzun süre organik aramalarda yer edinirken Adwors reklamlarınız dönüşümlü olarak sayfada yer alacak. Bir sizin sayfanız görüntülenirken bir sizin gibi Adwords’ü kullanan diğer rakipleriniz sırayla yer alacaksınızdır. Bunun dışında aynı arama kelimesini kullanan kişiler sizin sonuçlarınıza her seferinde daha az ulaşacaktır. Bu nedenle Adwords yerine SEO’yu tercih etmeniz hem bütçeniz açısından hem de googleda yer almanız açısından daha sağlıklı olacaktır.

 

 

Unutmayın Reklamınız Bizden Ailesi Sizlere Faydalı Çalışmalar Yapmayı ve Sizleri Memnun Etmeyi Amaçlamıştır.